W sieci nie braknie inspiracji dotyczących aranżacji wnętrz biurowych, a każdy nowy sezon niesie ze sobą coraz to ciekawsze rozwiązania. Już od wielu lat mamy za sobą etap, w którym każde większe biuro w Polsce wyglądało tak samo i służyło jedynie do pracy. Obecnie biuro to jedna z ważniejszych wizytówek firmy i za jego aranżacją stoi zazwyczaj kilku projektantów oraz kilkanaście tygodni żmudnej pracy. Nowoczesne biuro musi być zaaranżowane nie tylko ze smakiem i dozą elegancji, ale także w unikalnym stylu.

Od czego zacząć projektowanie biura?

Początki zazwyczaj są najtrudniejsze, ponieważ to ten etap, na którym należy połączyć w spójną całość możliwości finansowe, oczekiwania klienta oraz aktualnie panujące trendy w aranżacji wnętrz. Dodatkowo projektując powierzchnie biurowe nie można zapominać o jakże ważnym elemencie jakim jest harmonia ze specyfiką firmy. Wchodząc do biura poważnej korporacji należy momentalnie poczuć aurę i ducha panującego w tym miejscu. Jest to niezwykle trudne zadanie, ale oceniając wnętrza warszawskich biurowców można śmiało stwierdzić, że wykonalne.

Trendy w aranżacji wnętrz zmieniają się sezonowo jak kolory panujące na wybiegach modowych. Nie można całkowicie ulec tym zmianom, ponieważ wyposażenia biura nie zmienia się tak często jak płaszcza na zimę. W dziedzinie aranżacji wnętrz, szczególnie tych biurowych, trendy w projektowaniu stanowią inspirację do wykreowania całkowicie odrębnego aranżacyjnego tworu.

Nowoczesne biuro – czego nie może zabraknąć?

Zdecydowanie elementem wiodącym jest szkło i metal. Połączenie tych dwóch materiałów daje nie tylko nowoczesny efekt, ale i elegancki. Oczywiście nie każdy projekt stawia na elegancję, dlatego obecnie można obserwować wiele aranżacji oparty o własną konwencję klienta, np. biura imitujące ogrody, statki kosmiczne czy placu zabaw dla dorosłych. Pamiętajmy, że nowoczesne biuro to nie tylko zagospodarowanie przestrzeni do pracy. To także wykreowanie atmosfery sprzyjającej wydajności i kreatywności. Dlatego też w nowoczesnym biurze nie może zabraknąć takich pomieszczeń jak „Focus room” czy „Conceptroom”, które dzięki oryginalnemu wystroju sprzyjają powstawaniu nowych pomysłów.

Obecnie silnie rozwiniętym trendem w aranżacji powierzchni biurowych są także rośliny, które nie pojawiają się tylko na grafikach ściennych, ale także w donicach na ziemi, na parapetach czy biurkach. To bardzo pozytywnie wpływa zarówno na stan powierzchnia w biurze, jak i wprowadza nieco rodzinną i przytulną atmosferą.