Wszelkiego rodzaju reklama jest dźwignią handlu i wiadomo to nie od dziś. To właśnie ona pozwala uzyskać odpowiednie środki finansowe a przede wszystkim dotrzeć do licznej grupy klientów. Specyficznym jej elementem jest zaś reklama internetowa realizowana samodzielnie lub przy pomocy specjalnych systemów, programów lojalnościowych. Wszystko po to, aby uzyskać jak najlepsze wyniki a przede wszystkim, aby inwestycja w reklamę się zwróciła. Pomoże w tym system największej i najlepszej wyszukiwarki na świecie Google.

Chodzi mianowicie o system Adwords, który jest obecnie z resztą jednym z najpopularniejszych sposób na reklamę internetową. Jest możliwy do wykorzystania w popularnym sposobie na remarketing. Działa on w ten sposób, że umożliwia ponowne dotarcie do klientów, którzy już skorzystali z oferty danego sklepu lub weszli na konkretną stronę internetową.

Dochodzi, więc do weryfikacji użytkownika konkretnej witryny i przydziela się mu odpowiednią reklamę. Jej odpowiednia targetyzacja odbywa się na podstawie zainstalowanych w przeglądarce internetowej plikach cookie.