produkcja

W dzisiejszych czasach raportowanie produkcji jest jednym z najważniejszych narzędzi, pozwalających na pozyskiwanie informacji, dających możliwość efektywniejszego zarządzania zakładem produkcyjnym. To właśnie na ich podstawie podejmowane są kluczowe decyzje produkcyjne oraz biznesowe. Dlatego też tak ważne jest, aby sporządzane raporty były rzetelne, oparte na wiarygodnych danych, na bieżąco aktualizowane i dostępne online.

W dobie nowoczesnych fabryk, gdzie to mamy do czynienia z tzw. przemysłowym internetem rzeczy, dostępność do danych produkcyjnych rośnie w zastraszającym tempie. Nic więc dziennego, że bardzo ważnym aspektem staje się ich umiejętne wykorzystanie, dzięki czemu będzie możliwe efektywniejsze zarządzanie zakładem produkcyjnym. W tym przypadku warto jest skorzystać ze sprawdzonych narzędzi z zakresu automatyki przemysłowej takich jak profesjonalne systemy raportowe, które będą bazowały wyłącznie na wiarygodnych danych. W ten sposób na bieżąco będzie można podejmować szereg kluczowych decyzji produkcyjnych i biznesowych, które pozwolą m.in. na zniwelowanie ryzyka związanego z ewentualnymi opóźnieniami. Dostęp do aktualnych informacji daje nam czas potrzebny na odpowiednią reakcję w różnych sytuacjach.

VIX Automation – sposób na zautomatyzowane i rzetelne raportowanie produkcji

VIX Automation to firma z wieloletnim doświadczeniem na rynku, w przypadku której klienci mogą liczyć na sprawdzone i niezawodne oprogramowanie oraz usługi dla przemysłu. Dostarczane rozwiązania dostosowywane są do konkretnych potrzeb każdego klienta, dzięki czemu wzrasta efektywność prowadzonych przez nich przedsiębiorstw. Nic więc dziwnego, że w ofercie VIX Automatic, znajdziemy profesjonalne systemy raportowania produkcji, które opierają się nie tylko na wiarygodnych danych, ale także, które dostępne są w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca.

Aby było możliwe stworzenie dobrze funkcjonującego systemu do raportowania produkcji, niezbędne jest zrealizowanie dwóch kluczowych etapów, polegających na:

  • zbudowaniu architektury, która pozwoli na zbieranie wymaganych informacji, dostępnych w przemysłowych bazach danych – doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku okaże się np. Proficy Historian,
  • skonfigurowaniu takiego systemu m.in. poprzez dopasowanie prezentowanych informacji pod kątem odbiorcy, tj. inne dane powinny być wyświetlane dla operatora, a inne np. dla dyrektora produkcji.

Dlatego też VIX Automation, wiedząc, że każdy klient ma nieco inne potrzeby udostępnia szereg aplikacji raportujących, dających możliwość wdrożenia całego wachlarzu rozwiązań. Mowa w tym momencie w głównej mierze o takich narzędziach jak:

  • raporty produkcyjne Exel Add-in,
  • elementy systemów SCADA,
  • Dream Report dla Proficy,
  • Web Trend Client.