antywirus

Jeśli korzystasz z systemu Windows, jesteś atrakcyjnym celem dla hakerów tylko dlatego, że Windows jest najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie. Sytuacja bezpieczeństwa w systemie Windows uległa dramatycznej poprawie w ciągu ostatnich kilku lat, ale sama liczba użytkowników oznacza, że ​​wciąż nasz komputer jest zagrożony. Wynika to z faktu, że złoczyńcy stale szukają nowych sposobów dostępu do danych i sterowania systemem. Od oprogramowania ransomware po ataki bez plików i mieszane złośliwe oprogramowanie – istnieje wiele zagrożeń – o niektórych słyszeliśmy, o innych nawet nie wiemy, że istnieją. Niebezpieczeństwo w systemie Windows jest zawsze, bez względu na to, jak ostrożni jesteśmy online.

KasperskyAnti-Virus – wysokiej jakości ochrona przed złośliwym oprogramowaniem od najlepszego dostawcy

Kaspersky jest od bardzo dawna jedną z najlepszych firm antywirusowych, a jego produkty regularnie pojawiają się na szczycie tabeli wyników lub w jej pobliżu w większości głównych laboratoriów testowych. Antywirus do domu Kaspersky Antivirus oferuje najwyżej oceniany silnik antywirusowy oraz inteligentne blokowanie złośliwych linków. Pakiet wykorzystuje wiele technik, aby uchronić nasz komputer przed niebezpieczeństwami w sieci. Podstawowy silnik antywirusowy wykrywa i blokuje złośliwe oprogramowanie, zanim będzie mogło zainfekować system. System Watcher korzysta z monitorowania zachowania, aby wykrywać nawet nowe, nieodkryte zagrożenia. Oddzielne warstwy programu chronią przed atakami sieciowymi, niebezpiecznymi obiektami e-mail oraz złośliwymi i phishingowymi linkami.

Cechy

Kaspersky Anti-Virus ma prosty interfejs, który wyświetla aktualny stan ochrony i cztery główne przyciski do wykonywania kluczowych zadań: uruchamiania skanów, aktualizacji bazy danych, przeglądania raportów lub otwierania klawiatury ekranowej. Panel skanowania umożliwia szybkie lub pełne skanowanie systemu, a także sprawdzanie zewnętrznych dysków lub dowolnych określonych plików i folderów.

Dostępny jest prosty harmonogram do automatycznego uruchamiania każdego rodzaju skanowania każdego dnia, dnia tygodnia, weekendu, tygodnia lub miesiąca. Rozsądne opcje konfiguracji pozwalają na uruchomienie skanowania następnego dnia, jeśli komputer jest wyłączony, gdy jest aktywny, i można zminimalizować jego wpływ na wydajność, uruchamiając skanowanie tylko wtedy, gdy komputer jest zablokowany lub wygaszacz ekranu jest aktywny.

Eksperci docenią kontrolę, jaką zapewnia antywirus Kaspersky Anti-Virus nad sposobem każdego typu skanowania, w tym obszarami sprawdzanego systemu, typami plików, które bada, silnikami wykrywającymi, z których może korzystać. Antywirus pozwala też zdecydować co robić z wykrytymi zagrożeniami: (czy system ma od razu dezynfekować plik, po prostu go usunąć, czy program ma zapytać użytkownika co zrobić?). Ma to wiele zalet. Można przyspieszyć szybkie skanowanie, mówiąc na przykład programowi, aby sprawdzał tylko nowe i zmienione pliki. Umożliwia także rozszerzenie pełnego skanowania systemu, aby antywirus sprawdzał określone foldery sieciowe.

Jednak Kaspersky Anti-Virus (https://www.kaspersky.pl/antivirus) to więcej niż skanowanie. Prosta klawiatura ekranowa jest zawsze dostępna do ochrony rejestrowania nazw użytkowników, haseł, numerów kont i innych poufnych informacji. Skanowanie w poszukiwaniu luk sprawdza brakujące łaty bezpieczeństwa, źle skonfigurowane ustawienia systemu Windows i inne. Kreator rozwiązywania problemów z systemem Windows wyszukuje niestandardowe systemy operacyjne, które mogły zostać uszkodzone przez złośliwe oprogramowanie i umożliwia ich naprawienie w jednej operacji.

Warto zapłacić za oprogramowanie antywirusowe dla systemu Windows, ponieważ otrzymujemy najlepszą ochronę w połączeniu z najnowszymi aktualizacjami i najbardziej przydatnymi funkcjami. Najlepszy antywirus na komputer dla systemu Windows to oprogramowanie firmy Kaspersky, które łączy doskonałą ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, pełen zestaw dodatkowych funkcji (takich jak wzmocniona przeglądarka internetowa, ochrona kamery internetowej i szyfrowanie plików) oraz łatwy w obsłudze interfejs.