Pudełka kartonowe są jednym z najprostszych i najpopularniejszych opakowań wysyłkowych. Ze względu na swoją dużą różnorodność pod względem rozmiarów, dają szerokie możliwości zastosowania pod względem zapakowania, a następnie wysłania różnego rodzaju produktów. Stanowi również jedno z tańszych i atrakcyjniejszych form zapakowania towaru, które dostępne są na rynku.

E-commerce to handel internetowy/elektroniczny, który na przestrzeni kilku ostatnich lat w znacznym stopniu zyskał na dużej popularności. We wspomnianej gałęzi gospodarki zarówno w trosce o klienta, jaki i wysoką jakość świadczonych usług, szereg firm dba o sprawdzone opakowania, w których będą wysyłane oferowane przez nich towary. I tu właśnie z pomocą wkraczają kartony wysyłkowe, które w dobie handlu internetowego zyskały na dużej popularności. Dzięki wspomnianym formom opakowań, możliwe jest zadbanie mnie tylko o staranne zapakowanie sprzedanego produktu, ale także o jego bezpieczny transport i dostarczenie pod wskazany adres.

Najpopularniejsze rodzaje i wymiary pudełek kartonowych

Pudełka do wysyłki ze względu na swoją duża popularność na rynku, występują w wielu różnych rozmiarach, dzięki czemu bez problemu możliwe jest ich dopasowanie do konkretnych potrzeb z uwzględnieniem rodzaju i wymiaru pakowanego, a następnie wysyłanego towaru. Oczywiście w przypadku wielu firm można liczyć na dość niestandardowe rozmiary kartonów, które wykonywane są na indywidualne zamówienie klientów. Jednak większość z firm korzysta ze standardowych wymiarów pudełek do wysyłki. Mowa w tym momencie w głównej mierze o katonach kwadratowych i plastikowych o takich rozmiarach zewnętrznych kartonów do wysyłki jak np.:

– 305 x 305 x 310 mm – tego typu pudełka doskonale poradzą sobie z produktami i masie do 20 kg.,

– 300 x 300 x 150 mm – idealnie sprawdzają się w przypadku pakowania niewielkich artykułów i przedmiotów biurowych.

– 255 x 255 x 260 mm – z produktu można korzystać z powodzeniem zarówno w domu, jak i magazynie, ponieważ sprawdza się do przechowywania różnego typu/rodzaju rzeczy,

– 155 x 155 x 160 mm – ze względu na pojemność 3,5l, jest kartonem uniwersalnym o bardzo szerokim zastosowaniu,

– 305 x 220 x 150 mm – wykorzystywany do wysyłki różnych podłużnych artykułów,

– 440 x 270 x 165 mm – karton o tych wymiarach idealnie sprawdzi się podczas wysyłania takich produktów jak np. segregatory, laptopy oraz artykuły biurowe,

– 600 x 300 x 150 mm – produkt doskonały do wysyłki zarówno monitorów, płaszczy, jak i kurtek.