Każdy, kto ma przed sobą zadanie zaaranżowania przestrzeni biurowej (na przykład zajmowanej przez startup) powinien pamiętać o odpowiednich dekoracjach. To oczywiście nie jest miejsce, w którym rozstawione wszędzie bibeloty mają rację bytu, ale wnętrze zupełnie pozbawione artykułów ozdobnych na pewno nie będzie prezentowało się dobrze. Bezosobowe, nazbyt zwyczajne i zbyt puste – z pewnością nie sprzyjałoby wydajnej pracy i dobrej atmosferze. Na szczęście jednak mamy fototapety, które stanowią bardzo prosty i sprawdzony zarazem sposób na to, by nawet z bardzo zwyczajnej przestrzeni stworzyć coś naprawdę interesującego.

Na jakie modele fototapet warto zwrócić szczególną uwagę?

Pierwsza zasada jest następująca: zawsze dobieramy egzemplarz do stylu i kolorystyki konkretnego pomieszczenia. W przeciwnym wypadku niemalże na pewno mielibyśmy do czynienia z aranżacyjnym kiczem (no chyba, że jakimś cudem wnętrze byłoby nazywane eklektycznym). Co to oznacza w praktyce? Jeśli w przestrzeni biurowej rządzi niepodzielnie prostota i minimalizm, koniecznie trzymajmy się tego wyznacznika podczas szukania fototapety idealnej. Gdy intensywne kolory współgrają tu z sobą, można nieco zaszaleć w kwestii barw, stosując niebanalne ich połączenia. Kiedy biuro jest kompaktowych rozmiarów (a i tak się czasami zdarza), warto zadbać nie  tylko o jego udekorowanie, ale i optyczne powiększenie. Nieodzowne okażą się tutaj modele trójwymiarowe które dzięki zastosowaniu iluzji optycznej sprawią, że nawet bardzo małe wnętrze wydaje nam się być całkiem sporym.

Jeżeli chodzi o  wnętrza, w których się pracuje, warto postawić raczej na delikatne i stonowane printy niż ogromne bogactwo wzorów i kolorów, takie, w przypadku którego nasze oczy bezwiednie błądzą po ścianach. W przeważającej większości przypadków współczesne biura urządzone są na modłę nowoczesną, dlatego trzeba zastosować takie właśnie ozdoby i dekoracje. Gdy króluje klimat retro albo vintage, także znajdzie się wiele ciekawych rozwiązań, by ten fakt podkreślić.

Gdy zaś chcemy dodać owej przestrzeni nieco wielkomiejskiego charakteru i sprawić, by wszyscy przebywający w niej poczuli się bardziej światowo, nic nie stoi na przeszkodzie, aby na ścianie zamontować fototapetę przedstawiającą panoramę którejś z najbardziej znanych metropolii. Nowy Jork, Londyn, Paryż – wszystkie godne są uwagi.

Ostatnimi czasy sporą popularnością cieszą się też modele przedstawiające faktury rozmaitych materiałów: betonu, cegły sznurka, drewna. I na nie warto postawić, gdy chce się mieć modną  i niebanalną przestrzeń za niewielkie pieniądze.

Ciekawe fototapety sklep ma w swojej ofercie również dla tych, którzy cenią pejzaże czy abstrakcyjne wzory. Chciałoby się powiedzieć: dla każdego coś interesującego. I dobrze, bo dzięki temu przestrzenie biurowe zyskują nową jakość!