Obecnie jednym ze sposobów na zarabianie pieniędzy są programy partnerskie. Mimo iż mają one bardzo wiele wspólnego z multi level marketing, to posiada także również wiele cech, pozwalających odróżnić je. Jedną z tych właśnie jest to iż w programach partnerskich dostępnych w internecie zarabia się przede wszystkim na sprzedaży za pośrednictwem stron internetowych a nie jak ma to miejsce w przypadku MLM osobiście. I to właśnie z tego względu programy partnerskie zyskują tak duża popularność. Większość transakcji jest bowiem anonimowa.

Jak zarabiać na artykułach na blogu?

Wszystko bowiem odbywa się za pomocą linków polecających. Jest jednak jeden program, którego zasada działania jest zgoła inna od tego, które prezentowane jest powyżej. Tym programem jest oczywiście Google Adsense, gdzie zarabia się tylko i wyłącznie na treściach publikowanych na stronach internetowych partnerów. I to właśnie stanowi o wyjątkowości Google Adsense. Tutaj by móc zarabiać należy posiadać przede wszystkim dwie rzeczy. Pierwszą jest oczywiście własna strona internetowa, dostosowana do wyświetlania na niej reklam. Drugą jest konto w programie, przy pomocy którego kreowane są reklamy przez użytkowników, wyświetlane na ich witrynach. To jednak nie wszystko.

By Adsense stało się dochodowym zajęciem, osoba biorąca udział w programie musi być oczywiście pełnoletnia.  Wiele osób chcąc zarabiać w ten sposób stara się to obejść, rejestrując konto na osobę dorosłą, podając jednocześnie numer jej rachunku bankowego na który będą wpływać środki uzyskane z reklamy. Nie należy zapominać także o tym iż z dochodów osiąganych za pomocą Google Adsense należy rozliczyć się z urzędem skarbowym.